Promocja 6. numeru "Zeszytów Rabczańskich 
i koncert Sokół Orkestar

Nasza jesienna impreza, którą organizujemy od 2011 roku, chyba na stałe wpisała się w kalendarz kulturowych wydarzeń Rabki. Tegoroczne spotaknie, będące  promocją 6. numeru "Zeszytów Rabczańskich", przy pełnej sali, jak zwykle poprowadzili Katarzyna i Jan Ceklarzowie, redaktorzy "Zeszytów" 


Samo wydawnictwo oraz jego promocja mogła się odbyć dzięki wsparciu finansowemu z Urzędu Miasta w ramach otwartego konkursu ofert w dziedzinie kultury, a miejsca na kolejne spotkanie - jak zwykle - udostępnił  Teatr "Rabcio".  Za to wszystko serdecznie dziękujemy: pani burmistrz Ewie Przybyło, której w podziękowaniu za 9 lat wspierania naszych projektów przyznaliśmy dożywotnię prenumeratę naszego wydawnictwa "Zeszyty Rabczańskie", dyrektorowi Teatru Zbigniewowi Wójciakowi, pracownikom "Rabcia" - Bogusławowi Handzlowi i Gabrielowi Gackowi oraz Stanisławowi Myszy, który nagłośnił koncert.  
Podobnie jak w latach porzednich, spotkanie rozpoczęła autorska prezentacja zawartości 6. numeru "Zeszytów". Kolejno głos zabierali: Barbara Puterla-Słuszkiewicz, Piotr Sadowski, Dawid Golik i Zbigniew Jarosz, Krystyna Kachel,  Katarzyna Ceklarz, Dorota Majerczyk, Małgorzata Oleszkiewicz, a artykuł nieobecnego Pawła Franczaka przybliżył Jan Ceklarz.
Do przeczytania wspomnień o doktorze Jerzym Żebraku, honorowym obywatelu  Rabki-Zdroju i współzałożycielu naszego Stowarzyszenia, kolejno zachęcali: Beata Śliwińska,  Jerzy Hałuszka, oraz zmarły niedawno pacjent Doktora - Hubert Kaminiarczyk, którego pamięć uczczono minutą ciszy. Na koniec glos zabrali   Magdalena Klimaszewska-Kroh, a po niej o znaczeniu takich wydawnictw jak "Zeszyty Rabczańskie" dla zachowania pamięci o ludziach i wydarzeniach naszej małej ojczyzny krótko wypowiedział sie burmistrz Leszek Świder
A informacje o zawartości 6. numeru Zeszytów znajdą Państwo :::>TU

Drugą część wieczoru wypełnił żywiołowy koncert zespołu Sokół Orkestar

TU:::>Informacje o wszystkich numerach

       

tekst i zdjęcia: Piotr Kolecki