Ogłoszenia z gościńca na rok 2021


"Laur Babiogórski" to kolejny zaszczytny tytuł, jakim w tym roku uhonorowano  
naszą sekretarz, dr Katarzynę Ceklarz. 
Uroczystość odbyła się 18 grudnia w Bystrej Podhalańskiej, a Katarzynę doceniono za działalność naukową na rzecz kultury ludowej Górali Babiogórskich


Nasza sekretarz, dr Katarzyna Ceklarz uhonorowana została kolejnym zaszczytnym tytułem - Wiyrchowa Orlica. Wydarzenie miało miejsce 8 sierpnia podczas 55. Sabałowych Bajaniach w Bukowinie Tatrzańskiej. 

Ten tytuł nadawany jest kobietom zasłużonym dla kultury góralskiej, 
a dr Katarzynie Ceklarz przyznano go za działalność na polu naukowym, kulturalnym i społecznym.

Foto z gorce24.pl 


Katarzyna i Jan Ceklarzowie, czyli sekretarz i prezes naszego Stowarzyszenia, zostali uhonorowani tytułem "Osobowości Rabki-Zdroju". Na ręce pani Katarzyny wręczona została statuetka, którą zaprojektował i wykonał pan Stanisław Mlekodaj, tata naszej sekretarz. "Osobowościami" w tym roku zostali także rzeźbiarze Piotr Bies i Zygmunt Wójtowicz, w kategorii kultura Małgorzta Majda, a w dziedzinie sportu Edward Konieczny.  


Szanowni Państwo,
w zeszłym roku Stowarzyszenie Kulturowy Gościniec planowało zorganizować konferencję naukową o historii medycyny w Rabce wraz z spektaklem Teatru Witkacego. Niestety - pandemia.

Dzięki pozyskanym przez Wydział Promocji i Kultury Urzędu Miejskiego w Rabce-Zdroju środkom, przewidziany w zeszłym roku spektakl "Takie małe nic" będzie można obejrzeć on-line w piątek 30 kwietnia
Polecamy gorąco to wydarzenie, gdyż Teatr Witkacego to pełen profesjonalizm z najwyższym poziomem artystycznym, a spektakl pozwala na chwilę wytchnienia w rytmie międzywojennych przebojów.

Po informacje, w jaki sposób można skorzystać z transmisji prosimy o kontakt z UM.


Urząd Miejski w Rabce-Zdroju serdecznie zaprasza na spektakl online Teatru im. St. Witkiewicza w Zakopanem pt.TAKIE MAŁE NIC - czyli szlagiery z polskich filmów międzywojennych.

Spektakl dostępny będzie w dniu 30 kwietnia 2021r. w godz. 19.00 - 22.30.

Problemy techniczne można zgłaszać na adres: biuro@witkacy.tv

TAKIE MAŁE NIC to nostalgiczny powrót do przedwojennego świata - pięknych kobiet, eleganckich mężczyzn – pełne najpiękniejszych piosenek filmowych tamtych czasów, które wykonywali m. in.: Hanna Ordonówna, Jadwiga Smosarska, Mira Zimińska, Adolf Dymsza, Eugeniusz Bodo, Aleksander Żabczyński w nowych, ciekawych aranżacjach muzycznych pełen wzruszeń, uśmiechu i relaksu – oddechu wśród codzienności...


Kolejny rok dr Katarzyna Ceklarz, nasza sekretarz, rozpoczyna wydawnictwem dla dzieci "Księga babiogórskich opowieści"
28 opowiadań dla dzieci, opartych na badaniach etnograficznych i archiwaliach. A wszystko w ramach projektu "Etnograficzna Edukacja dla Najmłodszych" realizowanego wspólnie z Babiogórskim Centrum Kultury w Zawoi. 
- redakcja: niezastąpiona Katarzyna Słabosz Palacz
- ilustracje: fantastyczna Małgorzata Flis
- koordynacja projektu: dynamiczna Anna Kulka

Ta niezwykła książka […] w umiejętny sposób wprowadza młodego czytelnika w świat legend od wieków szeptanych przez królowa Beskidów – Babia Górę. [,…] Pisarka rozbudza wyobraźnię dzieci, ukazując przenikanie się dwóch światów – magicznego i realnego, przybliża bogactwo historyczne regionu, opisuje zróżnicowane krajobrazy i przyrodę. Porywające ilustracje Małgorzaty Flis pomagają przenieść się w sam środek fantastycznych wydarzeń i wspólnie z ich bohaterami przezywać niesamowite przygody.

Wydawcą książki jest Babiogórskie Centrum Kultury im. Dr U. Janickiej-Krzywdy w Zawoi.
Pozycja dostępna jest w księgarniach „Między Słowami” (ul. Wąska), księgarni „BookBook” (ul. Orkana) oraz w „Salonie prasowym” (ul. Jana Pawła II przy dworcu busów).

Webinarium promujące książkę::: TUTAJ

 
 

  stat4u