Filmy, Zeszyty i Kroke - 3 października 2015

W sobotę 3 października 2015 r., w sali teatru „Rabcio”, po raz kolejny zrealizowaliśmy duże wydarzenie kulturowe. Złożyły się na nie prezentacje trzech kolejnych filmów z cyklu „Rabczanie znani i mniej znani” realizowanego przez Katarzynę Ceklarz, która poprowadziła tę część spotkania, z Sebastianem Kluską. Tegorocznymi bohaterami filmów byli lek. Marian Leszczyńskim, torakochirurg, prof. dr hab.  Stanisław Mlekodaj oraz Katarzyna Romanowska - prezes fundacji "You can be my angel".   :::WSZYSTKIE FILMY

Po projekcji filmów zaprezentowali się autorzy powójnego, trzeciego i czwartego numeru „Zeszytów Rabczańskich”. Prezentacji kolejnych artykułów oraz ich autorów dokonał prezes Stowarzyszenia Jan Ceklarz, a kolejno głos zabierali:

Przegląd zawartości :::ZESZYTY RABCZAŃSKIE NR 3/4

Miłą niespodziankę sprawiliśmy pani Iwonie Haberny, pomysłodawcy i realiztorowi "Rabka Festival". Właśnie za to wydarzenie nagrodziliśmy Ją naszą coroczną nagrodą, w tym roku za Kulturowe Wydarzenie Roku. Niezwykłą statuetkę, jak wszystkie poprzednie, wykonał artysta Stanisław Mlekodaj.

Galę zakończył koncert grupy KROKE. Muzyka z pogranicza jazzu i muzyki klezmerskiej, wirtuozeria i spontaniczność oczarowały publiczność.  

Serdecznie dziękujemy burmistrzowi Rabki-Zdroju, pani Ewie Przybyło za pomoc w wydaniu zeszytów, dyrektorowi teatru "Rabcio", panu Zbigniewowi Wójciakowi za gościnę oraz 
Gabrielowi Gackowi i Bogusławowi Handzlowi za obsługę techniczną całej imprezy.

Tekst: Piotr Kolecki
foto: Piotr Kolecki, Artur Ilgner, Piotr Kuczaj, Sebastian Kluska