rok 2011

wydarzyło się  :::rok 2013  :::rok 2012  :::rok 2010 :::rok 2009


  
Życie po Naprawie 
– nowa publikacja!

 

Pod patronatem Stowarzyszenia Kulturowy Gościniec powstała kolejna publikacja, tym razem jest to „Życie po Naprawie” autorstwa Władysława Ocieczka.

 

:::więcej o wydawnictwie


NAGRODY ROZDANE
Główną nagrodę i tytuł 
Kulturowego Produktu Roku 
zdobyła 
Natalia Klęsk

więcej o finale, opisy, galerie i filmy      :::tutaj


 16 sierpnia w budynku I LO im.E.Romera w Rabce-Zdroju odbyło się spotkanie
"W stronę pojednania". Głównym organizatorem tego wydarzenia było nasze Stowarzyszenie, a ponieważ spotkaniu towarzyszyło kilka różnych działań, poświęciliśmy mu odrębną stronę -           

 ::: ZAPRASZAMY 


25.06.2011, godz. 19:00 - ksiegarnai "Między słowami" 
Koncert na rzecz slamsów Mathare w stolicy Kenii, Nairobi. 

:::cały artykuł 


"Słowiańska Atlantyda” 
- Międzynarodowy Festiwal Huculski  w Rabce-Zdroju

Festiwal w Rabce, był częścią projektu realizowanego przez Centralny Ośrodek Turystyki Górskiej, wielowymiarowej prezentacji kultury huculskiej w perspektywie poznawczej oraz porównawczej. Chcieliśmy zaznajomić się z tradycją Huculszczyzny oraz wkładem teoretycznym jej głównego badacza, a także odnieść to dziedzictwo do tradycji górali zachodniokarpackich z Rabki jako pogranicza Podhala i Zagórzan.    
            ::: więcej o festiwalu    


23.05.2011, godz. 19:00 - restauracja „Siwy Dym” 
WIELKI FINAŁ RABCZAŃSKIEGO FESTIWALU 

:::cały artykuł 


12.05.2011r. - Galeria "Pod Aniołem".

Po raz trzeci spotkali się uczestnicy Międzynarodowego Festiwalu Huculskiego w naszym uzdrowisku. Tym razem powodem spotkania była projekcja filmu pt. „Cienie zapomnianych przodków” z 1964r.

:::cały artykuł 


18.04.2011r. - karczma "Siwy Dym".

100 huculskich pisanek wykonali uczestnicy warsztatów zorganizowanych w ramach Międzynarodowego Festiwalu Huculskiego „Słowiańska Atlantyda” w Rabce. 

  :::cały artykuł 

 


24.03.2011r. - Galeria "Pod Aniołem".

Międzynarodowy Festiwal Huculski „Słowiańska Atlantyda” rozpoczął się w Rabce od wykładu prof. dr hab. Mirosławy Ołdakowskiej-Kuflowej reprezentującej KUL, która skupiła się na przedstawieniu sylwetki „Homera Huculszczyzny” - Stanisława Vincenza oraz jego dorobku literackiego.

       :::cały artykuł    26 lutego w kawiarni "Słodka" odbyło sie Walne Zebranie naszego Stowarzyszenia.::: więcej 

Rabka na Transgranicznym Trakcie Tradycji 

Właśnie dobiegł końca, trwający niemal 2 lata, projekt MOK w Nowym Targu realizowany we współpracy z Euroregionem Tatry. Ów projekt to Transgraniczny Trakt Tradycji – szlak łączący kilkanaście miejscowości po południowej i północnej stronie Tatr, w których mieszkają ludzie zajmujący się tradycyjnymi zawodami rzemieślniczymi lub regionalną sztuka. Wyruszając w podróż tym traktem można spotkać m.in. rymarza, stelmacha, koszykarza, rzeźbiarza, snycerza, tkaczkę, hafciarkę, kapelusznika, malarkę na szkle czy też osoby zajmujące się tradycyjnym wypiekiem pieczywa lub plastyką obrzędową. Rabkę na TTT reprezentują dwie znane od dawna profesje: garncarstwo, wykonywane na terenie naszego miasta przez Edwarda Gacka i Adama Kościelniaka oraz lutnictwo braci Piotra i Pawła Kowalcze.

 ::: więcej    


Wykłady zrealizowane pod nazwą "Kulturowy Gościniec"  przez Jana i Katarzynę Caklarz
w rabczańskim Kole Przewodnickim  i  Kole Terenowym PTTK:
>> rok 2007 
>> rok 2008 
>> rok 2009